Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Index has a deprecated constructor in /index.php on line 18
Martin Sweden Holiday

wędkowanie

Dysponujemy pełnym zapleczem technicznym do organizacji wczasów wędkarskich dla grup i osób indywidualnych. Zapewniamy pełne wyposażenie w sprzęt pływający (łodzie alu i kompozyt od 4,5 do 6m) i wędkarski (spinning, trolling, echosondy, plottery). Organizujemy wszelkie pozwolenia i licencje wędkarskie. Zapewniamy noclegi w naszym domu gościnnym położonym 100m od jeziora. Zapewnaimy opiekę przewodnika, który ułatwi wybranie optymalnego łowiska, metody połowu i zapatrzenie w przynęty. Jako jedyni w Skandynawii zapewniamy profesjonalne kajaki wedkarskie FeelFree Lure 11,5.

 

Wędkujemy przede wszystkim w nieskazitelnie czystym jeziorze Revsundssjön i wypływającej z niego (5km od domu) rzece Gimån - uznawanej za najpiękniejszą i niezwykle bogatą w ryby szwedzką rzekę. Łowimy również na niezliczonych jeziorkach w których ryby nie miały najczęściej w ogóle kontaktu z wędkarzami. Naszym celem są połowy ryb łososiowatych (pstrągów, lipieni, troci, a nawet łososi i siei) oraz okazałych drapieżników, wśród których króluje szczupak i okoń. Ryby łososiowate z powodzeniem łowimy również w jeziorze, które w zeszłorocznym przewodniku wędkarskim zostało nazwanym najrybniejszym jeziorem Jämtlandu. Transportujemy nasze kajaki i łodzie na przeróżne i bardzo bogate w ryby łowiska. Organizujemy wyprawy nad Zatokę botnicką i norweskie fiordy. 

Główną metodą połowu jest spinning, trolling i mucha. Na rzekach łowimy wyłącznie na przynęty sztuczne. Łowiska na jeziorze mają zróżnicowany charakter (od rozległych płycizn po długie i głębokie rynny, uskoki czy podwodne wysepki) i pozwalają na skuteczne poszukiwanie drapieżników bez względu na porę roku. Krystalicznie czysta woda gwarantuje wędkarskie potyczki z ławicami ryb, których gatunków nie spotkamy już na polskich łowiskach. Liczne wyspy pozwalają na biwakowanie pod namiotami - z gruntówką, przy ognisku, wędzarce, z dala od cywilizacji ...


Ciekawostka - niektóre łowiska rzeki Gimån są na tyle atrakcyjne, że miejscowe kluby wędkarskie wprowadziły system rezerwacji, który startuje zwykle na początku każdego roku kalendarzowego. >>> Gwarantuje to absolutny komfort w kontakcie z naturą i zapogiega nadmiernej ekspansji wędkarzy na te niezwykle atrakcyjne akweny. Licencje wędkarskie są w bardzo przystępnych cenach. Miesięczna licencja na połów z łodzi na jeziorze Revsundssjön kosztuje 100 SEK (ok. 50 PLN) Wieloletnia i rygorystycznie przestrzegana praktyka oraz przepisy zobowiązujuące wędkarzy do wypuszczania okazałych ryb, gwarantują wędkarskie emocje na wszystkich wodach, niezmiennie bogatych w rekordowe okazy. Przemyślana gospodarka, brak odłowów sieciami, krótki sezon połowów i nieskazitelnie czyste wody czynią z tej części skandynawii najatrakcyjniejszy zakątek dla pasjonatów prawdziwego wędkarstwa. Polecamy odpowiednio wczesną rezerwację terminów, która umożliwi Wam nabycie tanich biletów lotniczych lub promocyjnych biletów promowych. Zasady: "im wcześniej - tym lepiej" i "kto pierwszy - ten lepszy" sparwdzają się w organizacji naszego terminarza :)