Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Index has a deprecated constructor in /index.php on line 18
Martin Sweden Holiday

kajaki

Dysponujemy pełnym zapleczem technicznym do organizacji stacjonarnych i wędrownych, jedno- i dwutygodniowych obozów kajakowych dla grup 6- do 14- osobowych. Organizujemy transport na, i z lotniska lub portu. Zapewniamy pełne wyposażenie w sprzęt pływający i noclegi w naszym domu gościnnym. Pływamy po nieskazitelnie czystych jeziorach i łączących je rzekach, wśród których króluje rzeka Gimån - uznawana za najpiękniejszą szwedzką rzekę. Wypływa z krystalicznie czystego jeziora Revsundssjön (nad którym leży nasza baza) i wijąc się wśród malowniczych krajobrazów wpływa aż do Zatoki Botnickiej, będącej częścią Bałtyku. Po drodze przepływa przez malownicze jeziora, zmieniając co chwila swój charakter z rzeki górskiej na nizinną. Dla miłośników spływów kajakowych to wyjątkowa okazja, by na jednym szlaku poczuć pod wiosłem górskie bystrze i leniwą, kryształowo czystą taflę wody. Naszymi gośćmi opiekują się doświadczeni instruktorzy kajakarstwa i lokalni przewodnicy. Dla wytrawnych kajakarzy PZKaj i PTTK organizujemy pobyt na preferencyjnych warunkach cenowych.

Do dyspozycji oddajemy setki kilometrów malowniczych szlaków kajakowych, na trasie których zlokalizowane są niezliczone uroczyska, rezerwaty, ciekawe obiekty czy nieskazitelnie czyste miejsca do biwakowania. Niewielkie zaludnienie, wolny od zabudowy region z setkami jezior, licznymi rzekami i strumieniami, to absolutny raj dla najbardziej wymagających turystów. Dla zaawansowanych kajakarzy organizujemy wypady i spływy nad morze, a nawet na norweskie fiordy. Wyposażeni kompleksowo w nasz sprzęt campingowy i nawigacyjny możecie zapomnieć o cywilizacji i dać się się ponieść dziewiczej naturze Jämtlandu.

Dla obozów wędrownych organizujemy pełne zaopatrzenie w prowiant przed wypłynięciem na szlak i w trakcie pobytu. Pierwszego dnia - zakupy w wybranym supermarkecie, a w trakcie turnusu - robimy  dla Was zakupy i dowozimy brakujące zaopatrzenie. Jesteśmy z Wami w ciągłej łaczności. Korzystając z noclegów w naszym domu gościnnym możecie zwiedzić okolicę pieszo, rowerami czy wybierając się z nami na wypad do Åre - największego szwedzkiego ośrodka narciarskiego i paralotniowego, gdzie będziecie mogli podczas tandemowego lotu na paralotni spojrzeć na okolicę z perspektywy innej niż lustro wody ;) Mając do dyspozycji niezależne zakwaterowanie w domu lub na łonie natury, pełne wyposażenie turystyczne, osobisty transport i zaopatrzenie, a także opiekę i pomoc opiekunów/przewodników od pierwszego do ostatniego kroku jaki uczynicie na szwedzkiej ziemi, Wasz wypoczynek nabierze prawdziwego wymiaru. 

W trakcie turnusu zorganizujemy dla Was biesiadę, podczas której, przy ognisku poznacie regionalne smakołyki - świeże ryby, wśród których króluje oczywiście dziki pstrąg i szczupak, dania z kociołka i rusztu, a także legendarne kiszone śledzie, bloodpuding, bullary, etc. ;) Wyśmienity posiłek i wspólna biesiada będą doskonalym tłem do wprowadzenia Was w historię krainy Vikingów i Trolli - pełnej mrocznych legend i zaskakujących faktów, bo... När man talar om trollen så står de i farstun! 

Gmina Bräcke słynie z turystyki kajakowej. Liczne rynnowe jeziora połączone strumieniami, tworzą sieć dziesiątek kilometrów zróżnicowanych szlaków kajakowych.

Posiadamy szczegółowe mapy i opisy wielu tras kajakowych. Zawierają charakterystykę akwenu, przeszkody i propozycje ich pokonania, miejsca wodowania, miejsca biwakowe, rezerwaty, wiaty, sklepy, etc. - w formie papierowej i elektronicznej (kompatybilne z Google Earth i Google Maps). Przykład: rzeka Gimån - pierwszy odcinek zwany Snälle Gim (Łagodny Gim):

W wersji elektronicznej (Snalle Gim) - zawiera najbardziej aktualną mapę proponowanej trasy na mapach Google Earth. Uwzględnione są na niej najnowsze informacje o szlaku, jego atrakcjach i przeszkodach do pokonania. Opis jest dostępny w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej i szwedzkiej.

Na amatorów wielodniowych spływów kajakowych czeka wiele tras, z których każda niesie inną porcję doznań.

Jeżeli masz ochotę poznać tajemnicę Zatoki Morderców, opalać się na Małych Hawajach, podziwiać pod wodą stuletni wrak lub odkryć (!) ukrytą na jeziorze jedną z największych szwedzkich wysp - możesz to zrobić z nami! Czy pływałeś po wodzie, którą można pić bez przegotowania, biwakowałeś podziwiając pasące się na podwodnych łąkach łosie albo wystraszyłeś się wyskakującego tuż koło kajaka kilkukilogramowego pstrąga? Nie? Wszystko przed Tobą!

 

Polecamy odpowiednio wczesną rezerwację terminów, która umożliwi Wam nabycie tanich biletów lotniczych lub promocyjnych biletów promowych. Zasady: "im wcześniej - tym lepiej" i "kto pierwszy - ten lepszy" sprawdzają się najlepiej w organizacji naszego terminarza :)

 

 

Nota: do opracowania map użyto materiałów własnych, Bräcke Turism & Konferens i BHC Reklam.
Kopiowanie i rozpowszechnianie dozwolone wraz z dołączoną czytelną informacją o źródle.